Kolejne medale naszych biegaczy

Podczas rozegranych w Białogardzie Mistrzostw Polski Seniorów  w biegu na 10 000 metrów kolejne dwa medale zdobyli biegacze LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Nasi lekkoatleci wywalczyli srebrne medale w drużynach kobiet i złote w drużynie mężczyzn.   Z pośród siedmiu uczestników z łomżyńskiego klubu aż pięcioro uzyskało rekordy życiowe w tym wszystkie kobiety. Ewa Jagielska była 6-ta (34:15,64), Justyna Korytkowska 9-ta (34:41,07) a skład drużyny uzupełniła młodzieżówka Aleksandra Matejkowska (41:16,86). Wśród mężczyzn rekordy życiowe uzyskali 8-my Przemysław Dąbrowski (30:30,60) oraz młodzieżowiec Rafał Pogorzelski (32:24,17). Tym razem bez rekordów, ale również z dużym wkładem dla drużyny przybiegli 11-ty Emil Dobrowolski (30:45,56) i 14-ty Mateusz Niemczyk (31:12,14) . Biegi rozegrano w 4 seriach po dwie dla każdej płci. Po rozegraniu słabszych serii kobiet i mężczyzn zaczął padać deszcz co na pewno miała duży wpływ na wyniki zawodników którzy nie biegli w kolcach tylko w butach startowych. Ze względu na kontuzję łydki i tygodniową przerwę od treningów również Justyna Korytkowska znalazła się w tej grupie. Pomimo tego Justyna poprawiła „życiówkę” o ponad 12 sekund co jest na pewno dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się sezonem.
Podczas rozegranego w Warszawie Biegu Konstytucji 3 Maja zwycięstwa w kategorii zarówno kobiet jak i mężczyzn odnieśli biegacze PREFBETU. Zwyciężczynią biegu pań została Ewa Jagielska (17.17) która wyprzedziła koleżankę klubową 3 Annę Szyszkę która była 3cia (18:01) a Jakub Nowak wygrał w biegu open z czasem 14:47.
W mitingu 3 maja w Białymstoku drugie lokaty wywalczyli Trzonkowska Beata w rzucie dyskiem (46,35m) I Piotr Sadłowski na 3000m 9:14,87 (rec. żyć).