Dubaj po raz szósty

Dubaj po raz szósty 

Piotr Łobodziński udanie rozpoczął kolejny (już ósmy) sezon startów na schodach. Zawodnik z Łomży po pięciokrotnym zdobyciu Pucharu Świata w bieganiu po schodach nie wybiera się jeszcze na sportową emeryturę. W minioną sobotę po raz trzeci triumfował w biegu Almas Tower Run w Dubaju. Łącznie, w przeciągu 3 ostatnich lat, zwyciężał w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już sześciokrotnie. Jak przystało na mistrza, oczywiście na sześć odbytych startów.
Wbiegnięcie na 280 metrowy biurowiec, czyli pokonanie ponad 1600 stopni zajęło Łobodzińskiemu 7 minut i 57 sekund. Co prawda zabrakło 12 sekund do własnego rekordu trasy, jednak biegacz LŁKS 'Prefbet Śniadowo" był usatysfakcjonowany z uzyskanego czasu a szczególnie miejsca:
"Uzyskałem prawie minutową przewagę nad drugim zawodnikiem. To przepaść, jednak nie oznacza to że mogłem sobie odpuścić i pobiec wolniej. Biegamy indywidualnie i nigdy nie wiadomo czy nie przyjedzie jakiś utalentowany Kenijczyk i nie pobiegnie nadspodziewanie dobrze. Wolałem nie ryzykować i po prostu pobiegłem na miarę swoich obecnych możliwości. Forma na schodach jaką obecnie prezentuję jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Główny cel schodowy na rok 2018 to Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Tajpej 5 maja. Niedługo udaję się na tygodniowy obóz do Hiszpanii, więc będę miał krótki rozbrat ze schodami. Czas podszlifować 'płaską' formę, gdyż MP w przełajach coraz bliżej." 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.